Teyp Seçimi

Araba amfi satın alma rehberi

Standart fabrika otomobil stereolarında, otomobil satıcılarının reklamlarına rağmen, kanal başına maksimum 10 watt'tan fazla RMS maksimum çıkış gücü yoktur. Genelde, yol sesinin üstesinden gelmeksizin gürültü yapmak için yeterli güç yoktur. Aracınızın fabrika görünümünü değiştirmeden ses sisteminizi yükseltmenin harika bir yolu fabrika sistem yükseltme. Bu sistemlerin her biri, sesi özel olarak iyileştirecek ve iç mekanı stokta bırakacak şekilde aracınız için özel olarak tasarlanmış bir amplifikatör ve diğer ses işleme donanımları içerir.

Ses sisteminizi fabrika alıcısını veya hoparlörlerini değiştirmeden yükseltmenin daha ekonomik bir yolu, ön ve arka hoparlörlerinizin gücünü artırmak için 4 kanallı kompakt bir amp elde etmektir. Alp KTP-445U Güç paketi ve Clarion XC1410 4 kanallı amp, birçok gösterge panosunun arkasına monte edilebilecek kadar küçük ve sesinizin kalitesini ve netliğini çarpıcı bir şekilde artıracak kadar güçlü iki amplifikatör örneğidir. Bu amp'lerin her ikisi de, Crutchfield'de bulunan pek çok diğerleri, aracın fabrika hoparlör kablolarından gelen yüksek seviyeli sinyali idare edebilen girişlere sahiptir. "İle bir amplifikatör arayınhoparlör seviyesi girişlerimsgstr "" "bir fabrika sistemine eklemek istiyorsanız, özelliklerinden biri olarak.

Neden bir amplifikatör eklesin?

Ses Müdahale M100-2

Fabrika sistemine bir miktar eklemek istiyorum

Tüm satış sonrası hoparlörler, özellikle bileşen setleri, bir fabrikanın veya bir satış sonrası alıcının ortaya koyabileceğinden daha fazla güç beslemesinden faydalanır. Bir konuşmacının yayınlanan teknik özellikleri arasında, örneğin "5-60 watt RMS güç aralığı" aralığında RMS (veya "sürekli") güç derecesini bulacaksınız. Daha yüksek sayı, hoparlörün üreticiye göre en iyi ve en iyi şekilde çalacağı yaklaşık sürüş gücünü gösterir. Aslında, çoğu konuşmacı çok muhafazakar bir şekilde puan alıyor ve notlarından çok daha fazla güç alabiliyor (notun% 150'si genellikle güvenlidir). Ancak bu güç derecesinin en az dörtte üçünü (% 75) alamadıkça gerçekten iyi ses çıkarmayacaklar.

Fabrika sistemine bir miktar eklemek istiyorum

Yani, eğer zaten satış sonrası hoparlörleriniz varsa, üst RMS derecesi. Çiftler aynı olmalıdır, ancak ön ve arka çiftleriniz biraz farklıysa, sorun olmaz – daha düşük dereceyi kullanın. Bu sayıyı% 75 ile (0,75) çarpın – bu, aradığınız amperin kanal başına alması gereken minimum RMS vat miktarıdır. Şimdi, bu derecelendirme sayısını% 150 (1,5) ile çarpın – bu, amp'iniz için isteyeceğiniz kanal başına maksimum çıkış gücüdür. Düşük güç derecesine sahip hoparlörlerle eşleşecek kadar küçük bir amp bulamazsanız endişelenmeyin. Amplifikatörünüzün kazancını her zaman tam gücüne ulaşamayacak kadar düşük ayarlayabilirsiniz, böylece hoparlörleriniz güvende olur.

Related Posts

Bir cevap yazın