Teyp Seçimi

Araba teybi satın alma rehberi

Kısa çizgi içinde stereo

Araba teybi , herhangi bir araç ses sisteminin merkezindedir. Göstergede harika görünüyorlar ve kullanışlı özelliklerle dolular. Radyo, alıcı veya ana ünite olarak da bilinen, günümüzün araba radyosu, sürüş süremizden daha iyi yararlanabilmemiz için çeşitli karmaşık işlevler gerçekleştirir. Bu işlevleri anlamak için, bir araba stereo’sunun üç farklı bölüme sahip olduğunu düşünmeniz yararlı olacaktır:

 1. Kaynak – Bu, duymak istediklerimizi seçmemize izin veren kısımdır. Kaynaklar standart bir AM / FM radyo, CD veya DVD oynatıcı, uydu radyo, iPod® veya akıllı telefon veya bir USB girişi içerebilir.
 2. Preamp – Tüm ses ayarlarının yapıldığı yer burasıdır. Preamp bölümü, basit hacim, denge, solukluk, kaynak seçimi ve ton ayarlarından karmaşık geçitlere, ekolayzırlara ve zaman düzeltmesine kadar değişen kontrolleri içerir.
 3. Amplifikatör – Amplifikatör bölümü, ön amplifikatör bölümünden gelen küçük (düşük voltaj) ses sinyalini, hoparlörlere gönderilen daha büyük (yüksek voltaj) bir ses sinyaline yükseltir.

Neden yeni bir araba teybi isteyeyim ya da isteyeyim ki?

Yeni bir stereo size tipik fabrika stereolarından daha iyi ses ve daha fazla çalma seçeneği sunacaktır.

Daha iyi ses kalitesi

Üstün dahili güç ve daha iyi devre tasarımı, bir satış sonrası araç stereo sisteminin tipik fabrika stereosundan daha yüksek olmadığı, aynı zamanda daha temiz, daha zengin ve daha ayrıntılı ses ürettiği anlamına gelir. Preamp bölümündeki gelişmiş ton kontrolleri, müziği ince ayarlayarak daha iyi bir iş yapabileceğiniz anlamına gelir.

Müzik ve yeni fonksiyonlar için yeni kaynaklar

Yeni bir stereo almak için en yaygın nedenlerden biri, sisteminizin müzik çalma özelliğini ve diğer özelliklerini genişletmektir. Satış sonrası stereolar aşağıdakiler gibi gelişmiş özellikler sunar:

 • MP3 / WMA / AAC çalma
 • iPod® ve iPhone® desteği
 • Android ™ telefonlar için destek
 • Uydu radyo
 • DVD oynatma
 • Bluetooth® bağlantısı
 • GPS navigasyon
 • Pandora® İnternet radyosu ve diğer uygulamalarla ilgili kaynaklar için destek

Özellikle, arabadaki akıllı telefon uygulamalarını kullanabilmek, yeni bir stereo almak için büyük bir neden.

Yeni bir araba teybi alırken dikkat edilmesi gerekenler

Doğru dinleme kaynaklarını edinmek, dikkate alınması gereken tek şeydir. Ayrıca yeni bir alıcının bu yönlerinden bazılarını akılda tutmak isteyeceksiniz.

Ne kadar sofistike olmak istersin?

Yeni stereolardaki gelişmiş özellikler, ne yaptığınızı görmeyi kolaylaştırmak için daha ayrıntılı ekranlar sunar. Kesinlikle bir dokunmatik ekran monitör düşünmelisiniz. Stereoyu kontrol etmeyi ve ayarlamayı çok daha kolaylaştırırlar.

Daha iyi ses kontrolleri

Ayarlardan bahsetmişken, dijital zaman düzeltmesi ve parametrik eşitleme gibi hassas ses kontrolleri, sesi gerçekten değiştirmek isteyenler için yüksek kaliteli alıcılarda mevcuttur. Ancak daha düşük fiyatlı satış sonrası stereolar bile tipik fabrika radyosundan daha fazla ses kontrolü sunacaktır. Bu, yeni bir stereo cihazının müziğinizi daha iyi hale getirmesinin bir yoludur.

Havalı kozmetikler

Satış sonrası araç stereoları, yüksek teknolojiye sahip ekranları ve en yeni tasarımları ile arabanızın iç görünümünü artırabilir. Seçenekleriniz arasında tam renkli animasyonlu ekranlar, özelleştirilebilir renk şemaları ve yine genellikle seçilebilir arka planlara ve renklere sahip dokunmatik ekranlar bulunur. Dinleme deneyimini yükseltmek istiyorsanız, ritmi yanıp sönen ışıklı bir stereo arayın!

Genişletme

Yardımcı girişler, USB bağlantıları ve ses / video çıkışları, taşınabilir müzik çalarları, arka koltuk video ekranlarını, harici amplifikatörleri ve güçlendirilmiş subwoofer’ları yeni stereo sisteminize bağlayarak sisteminizi genişletmenizi sağlar. En azından, en sevdiğiniz dinleme kaynağını ekleyebilmeniz için bir USB girişine veya Bluetooth özelliğine sahip yeni bir stereo arayın.

Güvenlik

Çıkarılabilir yüz plakaları ve güvenlik kodları gibi özellikler, yatırımınızı hırsızlığa karşı korumaya yardımcı olur.

Ne tür bir araba teybi sizin için doğru?

Otomobil stereo listemizdeki sayısız model ve model çeşitliliği karşısında bunalmışsınızdır. Hangisinin sizin için doğru olduğunu nereden biliyorsunuz? Uzman alışveriş rehberlerimiz yardımcı olabilir. Daha fazlasını öğrenmek için linklere tıklayın.

Hemen içine atlamak daha iyi olabilir! Bize arabanız hakkında bilgi verin , size aracınızla çalışacak olan tüm stereoları gösterelim ve ayrıca yeni stereo sisteminizi kurmak için nelerin gerekli olduğunu size söyleyelim. Herhangi bir sorunuz varsa, araç sesi tutkusunu paylaşan gerçek kişilerden uzman yardımı için bize ulaşın .

Bir cevap yazın