Teyp Seçimi

Dijital medya alıcıları satın alma rehberi

apple carplay alıcısı

Özetle: Arabanızda CD’yi en son ne zaman çaldığınızı hatırlamıyorsanız,

Alışverişe hazır olduğunuzda, aracınıza veya kamyonunuza uyacak dijital medya alıcısını bulmak için

Tarzınıza uygun bir dijital medya alıcısı seçme

Açıkça başlayın – aracınıza uygun bir model seçin. Pioneer MVH-AV290BT dijital medya alıcısı

Bir alıcı satın almadan önce mutlaka sahip olmanız gereken özellikleri belirleyin

Ne tür girişlere ihtiyacınız var?

Bu soruyu cevaplamak, doğru dijital medya alıcısı seçiminde bir sonraki adımdır. İşte aramanız gerekenlerin kısa bir listesi.

 • iPod® ve iPhone® kontrolleri: Dijital medya alıcıları iPod ve iPhone kullanıcıları için idealdir. Genellikle elle veya Siri Hands-Free ses komutları ile cihazınızın dosyalarında gezinmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bazı modellerde albüm resminin yanı sıra şarkı başlıkları ve klasör adları da gösterilir.
 • USB girişleri: USB flaş sürücüler, çok fazla müzik depolamak için mükemmel bir yoldur. USB girişlerinin nerede olduklarını – ön panelde veya arka kabloda – bu nedenle sisteminizi nasıl yapılandırmak istediğinize uyacaklarını unutmayın. Bazı modeller USB girişi üzerinden Android ™ kontrolüne izin verir – web sitemizdeki alıcıları araştırırken “Ayrıntılar” ı kontrol ettiğinizden emin olun.
 • SD kart yuvaları: Bazı dijital medya alıcıları bir SD kart yuvasıyla birlikte gelir. SD kartların kük boyutunu ve taşınabilirliğini kazarsanız, bu özelliği aramayı düşünün.
 • Yardımcı girişler: Standart bir minijack yardımcı giriş kullanımı basittir ve neredeyse evrenseldir. Tak ve kullan uydu telsizleri için mükemmeldir veya başka bir oyuncu için ekstra bir giriş sağlar. Konumu kontrol ettiğinizden emin olun – en kolaylık istiyorsanız, ön panel girişi için gidin. Daha temiz bir görünüm için, alıcının arkasına bağlanan birini seçin.
 • Bluetooth® bağlantısı: Biz dendiğinde

  Dinleme seçenekleri, bir araba teybi için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken şeylerden sadece bir tanesidir. Stereo’nun diğer parçaları dahili güç ve preamp ses işlemedir.

  JVC KD-X350BTS

  Dijital medya alıcınızı seçerken mevcut ve potansiyel gelecekteki ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun

  Dijital medya alıcısında başka nelere dikkat etmelisiniz?

  Yukarıda listelenen giriş ve bağlantı türlerine ek olarak, seçiminizi yaparken bu özellikleri ve faktörleri göz önünde bulundurun.

  • HD Radio ™ alımı: Dijital sinyalleri yayınlayan radyo istasyonları giderek daha yaygın hale geliyor. Statiksiz alımın ve daha iyi ses kalitesinin avantajlarından yararlanmak için, stereo sisteminizde yerleşik bir HD Radyo alıcısı bulunmalıdır.
  • Uygulama modu: Bazı alıcılar, bir akıllı telefona USB veya Bluetooth akışıyla bağlandığında Pandora® İnternet radyosu gibi uygulamaları kontrol edebilir. Telefonunuzda uygulamaların yüklü olması gerekir.
  • Android ™ desteği: Android telefonlarda müzik ve uygulamalara erişebilecek daha fazla alıcı görüyoruz.
  • Uydu radyo: Yeni araç stereo sisteminize uydu radyo eklemek istiyorsanız, seçtiğiniz stereo parçanın “SiriusXM-hazır” olduğundan emin olun. Bu isteğe bağlı bir hideaway uydu radyo alıcısını kontrol edebildiği anlamına gelir.
  • Güç: Fabrika hoparlörlerinizi koruyor musunuz? Eğer öyleyse, bir markanın stereo güç derecesi hakkında endişelenmenize gerek yok – fabrika hoparlörlerinizi gayet iyi idare edecek. Bununla birlikte, fabrika hoparlörlerinizi değiştirmek istiyorsanız, daha güçlü modellerden birini arayın. (CEA-2006 uyumlu modellerin, CEA olmayan modellere göre daha düşük RMS güç değerlerine sahip olacağını unutmayın.)
  • Preamp çıkışları: Preamp çıkışları, hoparlörlerinize veya bir subwoofer’a güç vermek için harici amplifikatörleri bağlamanıza izin verir. Sayı veya çıkışlar değişebilir, ancak en az bir sete sahip olmalısınız – çıkış voltaj değeri ne kadar yüksekse, sinyal o kadar temiz olur. Bir subwoofer ekleyeceğinizi biliyorsanız, özel bir subwoofer çıkışı olan bir model arayın – bu, bas kontrolünü kullanmak yerine, subwoofer ses seviyesini bağımsız olarak ayarlamanıza olanak sağlar.
  • Ekran: Kullanım kolaylığı için, fazla kaydırma yapmadan şarkı, albüm ve sanatçı bilgilerini gösteren bir ekran istersiniz. Geliştirilmiş grafikler, ekranı bir bakışta görmeyi kolaylaştırır ve size daha fazla bilgi sağlar. Ayrıca stereoyu kontrol etmeyi ve ayarlamayı da kolaylaştırır. Bazı ekranlar, çizgi aydınlatmanızla daha iyi bir eşleşme için renklerini seçmenize izin verir.
  Kablosuz Apple CarPlay özellikli Alpine iLX-107 dijital ortam alıcısı

  Alpine, iLX-107’yi özellikle Apple CarPlay ile çalışacak şekilde tasarladı

  Neden daha yüksek fiyatlı bir model almalıyım?

  Birçok insan için daha düşük fiyatlı bir stereo ihtiyaç duydukları her şeyi yapar. Peki neden daha fazla harcama yapmalısınız? Çünkü daha fazlasını elde edersin! Üstün dijital medya alıcıları, en son teknoloji ve gelişmiş performans sunar.

  • Daha iyi ses: Yüksek fiyatlı stereolar çoğu zaman gelişmiş işlemcilere ve daha esnek ince ayar özelliğine sahiptir. Bu, özellikle aracınızın ses sisteminin geri kalanını yükseltiyorsanız, sizin için daha iyi bir müzik çıkarması anlamına gelir.
  • Kullanımı daha kolay: Gelişmiş kontroller stereoyu çalıştırmayı kolaylaştırır. Dokunmatik ekran kontrolleri kullanmak için en sezgisel olanlardır ve stereo cihazınıza fütüristik bir his verir.
  • Video gösterimi: Dokunmatik ekranlardan bahsetmişken, aynı zamanda akıllı telefonunuzdaki videoları oynatma veya belki de ekran görüntülemenizi sağlar, bu özellikle telefonunuzda bir GPS uygulaması çalıştırırken kullanışlıdır!
  • “Wow” faktörü: Üst seviye stereolar daha çarpıcı bir görsel görünüm sunar – örneğin çok renkli flüoresan ekranlar, özelleştirilebilir grafikler ve motorlu yüz plakaları.

  DIY Kurulum Yardımı

  İhtiyacınız olan montaj parçalarını, aksesuarları ve aletleri bizden herhangi bir alıcı alırken derin bir indirimden alabilirsiniz .

  • Aracınıza özgü, çoğu araç için ücretsiz olan adım adım talimatları içerir ; Çoğu araç için ihtiyacınız olan montaj parçalarına ve aksesuarlara sahibiz.
  • Bir panel çıkarma aracı , çoğu otomobilde kurulumu daha kolay hale getirecek ve tire çizmenizi önlemeye yardımcı olacaktır.
  • Posi-Products Araba Stereo Konnektör Kiti , aracınızın kablo demetini yeni araba stereo sisteminize bağlamanızı kolaylaştırır.
  • Direksiyon simidi ses kontrollerinizi yeni stereo cihazla kullanmaya devam etmek ister misiniz? Özel bir adaptöre ihtiyacınız olacak.

  Bir sonraki adım nedir?

  İstediğiniz özelliklerin bir listesini yazın, ardından aracınıza uygun stereo seçeneklerine bakın. Veya mevcut stilleri ve seçenekleri görmek için dijital medya alıcılarımıza göz atmaya başlayın .

  Ve herhangi bir sorunuz olursa bizi aramaktan çekinmeyin ( 1-888-955-6000 ). Bilmeden önce, mükemmel dijital medya alıcısı üzerindeki müzik kitaplığınızın tadını çıkarmaya başlayacaksınız.

Bir cevap yazın