Teyp Seçimi

Fabrika ses işlemcileri nedir?

Fabrika hoparlörlerini değiştirmek, başlamak için harika bir yoldur. Ayrıca, bir amplifikatör veya subwoofer eklemeyi de seçebilirsiniz – veya her ikisi de. Birlikte veya kendi başlarına yapılan bu şeylerin tümü, fabrika müzik setinizin sesini iyileştirecektir. Ama her zaman seni geride tutan bir şey olacak ve tam olarak stereoda yerleşik olacak.

Fabrika stereoları dahili ses biçimlendirmesine sahiptir

Fabrika stereo sisteminiz, ucuz fabrika hoparlörlerinin daha iyi ses vermesini sağlamak için tasarlanmış önceden ayarlanmış bir eşitleme kullanır; bu, farklı frekansları otomatik olarak ayarlayarak ses kalitesini düşürebilen ses "tepe ve vadileri" oluşturur. Sesinizdeki herhangi bir açık, kelimenin tam anlamıyla yükseltildiği için, kurulumunuza amplifikatörler, hoparlörler ve subwoofer'lar eklerken özellikle fark edilir.

Ses işlemcisi sistemi diyagramı

Fabrika işlemenin üstesinden nasıl gelebilirim?

Çoğu fabrika stereo sistemi de hoparlörleri korumaya çalışmak için ses seviyesi arttıkça bas çıkışını sınırlar. Sorun şu ki, hoparlörlerinizi yükseltip bir amp ve subwoofer taksanız bile, bas çıkışı hala fabrika stereo sisteminizle sınırlı. Bu, sisteminizi dengesizlikten kurtarır ve bas sesini çamurlu ve zayıf kılar.

Fabrika işlemenin üstesinden nasıl gelebilirim?

Neyse ki, kolay bir tedavi var. Fabrika stereo sisteminizin uyguladığı ses şekillendirme sınırlamalarını ortadan kaldıran ve harici amplifikatörlerinize temiz bir sinyal gönderen bir ses işlemcisi kurabilirsiniz. Amper sinyali hoparlörlerinize ve sublara gönderir. Ödülün, rezonans düşükleri, parlayan yüksekleri ve gerçekçi bir alan ve derinlik duygusu olacak.

Bir cevap yazın